TTK 416 nedir ?

Risalet

Global Mod
Global Mod
TTK 416, Ankara Universitesi'nde ogrencilerin Isletme ve Yonetim bolumunun zorunlu derslerinden biridir. Ders, isletmelerin yonetim, deger yaratma ve cevrenin korunmas gibi konular kapsamaktadr. Ders, ayn zamanda strateji ve kararlarn etkin bir sekilde yonetilmesinin ve uygulanmasnn nasl gerceklestirilecegini ogretmektedir.

Genel Kapsam

TTK 416, ogrencilerin isletme yonetiminde uluslararas olcekte calsmalar yapabilmesine yardmc olmak icin tasarlanms bir ders olarak karsmza ckmaktadr. Ders, ogrencilere cesitli duzeylerde stratejilerin belirlenmesiyle ilgili konular sunmaktadr. Ogrenciler, calsma ortamnn ozelliklerini, kararlarn nasl alnacagn, cevrenin nasl korunacagn ve cevresel etkileri goz onunde bulundurarak kararlarn nasl uygulanacagn ogrenirler.

Konular ve Temel Konular

TTK 416 isletme yonetimi dersinde, ogrencilere cesitli konularn ogretilmesi gerekmektedir. Ders, isletmelerin pazarlama, uretim, yonetim ve finansman gibi temel konular kapsamaktadr. Ayrca, dersin icerigi; cevresel etkileri anlamak, cevrenin korunmas, uluslararas pazarlarn anlaslmas, stratejik planlama ve karar verme gibi konular da kapsamaktadr.

Deger Yaratma ve Cevrenin Korunmas

TTK 416, ogrencilere deger yaratma ve cevrenin nasl korunacag konusunda da bilgi ve beceriler sunmaktadr. Ogrenciler, stratejik planlama ve karar verme sureclerinin nasl gerceklestirilecegini ogrenirler. Bu surec icerisinde, cevrenin korunmas ve deger yaratma dusuncesi onemli bir yere sahiptir. Ogrenciler, isletmelerin cevresel etkilerini anlamalar ve bu etkileri minimize etmeleri konusunda egitim alrlar.

Sonuc

TTK 416, isletme ve yonetim bolumu ogrencilerinin zorunlu derslerinden biridir. Ders, isletme yonetiminin temel konularn ve uluslararas pazarlarda stratejik planlama ve karar verme surecini anlamalarna yardmc olmak amacyla tasarlanmstr.